top of page

LIHULA - suure ajalooga väikelinn


Sügis toob hämarad päevad ja pilvised taevad, kuid ka ahtakeses valguses helendavad sügiskuldsed lehed, mis meelitavad avastusretkele.


LIHULA - Eesti väikelinn (aastast 1993, asulana I aastatuhande keskpaigast), asub Lääne-Eesti madalikul, kuid linna põhjaserval asub järsunõlvaline paekõrgendik nimega Lihula Lossimägi.

Lossimägi on vaieldamatult üks põnevamaid paiku selles linnakeses. Sõbralikult kõrvuti leiab 12. sajandist pärit ordulinnuse varemed ja klassitsistliku 1824. aastal ehitatud mõisa peahoone.


Varemetes on põnev ringi uidata, nautida vaadet tasandikele ja julgemad saavad siseneda ka linnuse keldrisse, mis on lahkelt avatud 24/7.


Kõrgendikult linna laskudes jääb aga teele Lihula Eliisabeti kirik (ehitatud varasemate versioonide asemele aastal 1876).Linnake ise kuulub kindlasti kategooriasse "nunnu", nagu enamik samalaadseid paiku Eestis.

Tänapäev on lisanud humoorikaid ja vahvaid nüansse. Minu isiklikud lemmikud on kindlalt bussipeatus ja Tapamaja galerii seinal olev silt kirjaga: " Galerii on lahti kui uks on lahti!/If door does not open do not enter!"


Kuigi moodsad kiired teed suunavad meid liikuma ümber linnade ja külade tasub võimalusel alati neilt maha sõita, sest paika kuhu tasub minna pole kunagi otseteed.

Комментарии


Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page